Jak odeslat počasí


Webové rozhraní (formulář) pro posílání počasí se nachází na adrese: http://pocasi.inphoto.cz.
1. Nejprve je nutné se přihlásit do systému inPhoto přiděleným loginem a heslem.
2. Po zadání správného loginu a hesla se otevře stránka s nabídkou dostupných areálů (nebo jiných míst) v roletce. Roletka musí obsahovat minimálně jeden záznam.

Každou změnou střediska dojde ke znovunačtení informací ke konkretnímu středisku, dojde ke ztrátě neodeslaných dat. Toto se týká přihlašovacího účtu s více areály.
3. Pokud je nastaveno používání rozšířených informací o vlecích/sjezdovkách/tratích (toto nastavení lze změnit v záložce Nastavení) bude jako první otevřena záložka Vleky a tratě. V seznamu lze nyní zvolit stav každé položky (vlek, sjezdovka nebo trať).

Pomocí tlačítka Provést hromadné nastavení lze najednou nastavit kterýkoliv sloupec na jedinou hodnotu.


4. Pokud jsou všechny informace vyplněny, lze přejít k dalšímu kroku tlačítkem Pokračovat.
V záložcce Celkové počasí se vyplňují informace k obecné prezentaci (např. v seznamech). Při přechodu do této záložky jsou některé hodnoty (sníh, provoz, úprava sjezdovek) přednastaveny podle vyplněných informací z předchozího kroku.
Lze zadat konkrétní časy kdy je areál v provozu (případně kdy jsou přestávky).
5. Při odesílání Celkového počasí lze vybrat mezi dvěma způsoby. Tlačítko Přepsat poslední hlášení >> provede odeslání hlášení počasí a přepsání poslední zaslaného stavu (tato metoda se hodí pro opravu již jednou zaslaného hlášení. Naopak není vhodná pro poslání prvního hlášení počasí daného dne, neboť by v historii počasí nebyl přidán další záznam).
Tlačítko Odeslat nové hlášení >> přidá tento záznam počasí do historie (tato metoda je nevhodná pro opravu chybně zaslaných údajů).

Pokud jsou všechny položky správně vyplněny, je čas na další krok. Případné chyby se mohou týkat logických nesrovnalostí mezi vyplněnými hodnotami na sjezdovkách a vlecích a v celkovém počasí a je třeba provést opravu v záložce Vleky a tratě (pak pokračovat znovu tlačítkem Pokračovat).
6. Po odeslání hlášení počasí se zobrazí pod tlačítky pro odesílání ukázka zobrazení odeslaných informací. Po kontrole a zjištění nevyhovujících informací, lze posílání opakovat (posledně poslané hlášení opravit) tlačítkem Poslat hlášení znovu >>.

Dále se aktivuje tlačítko Poslat obrázek. Ke stávajícímu (právě odeslanému) hlášení lze připojit i libovolnou obrazovou informaci - tlačítkem Poslat obrázek v sekci Posílání obrázku - kliknutím na odkaz "Otevřít modul k odeslání obrázku".
Poslání obrázku není povinné, pokud se pro tuto možnost nerozhodnete, pak budou informace prezentovány bez obrázku. Případně, pokud provozujete webovou kameru, mohou sloužit jako informační podklad pod aktuální snímek.

Soubor obrázku se vybírá z obrázků na Vašem počítači, třeba staženým z digitálního fotoaparátu:V záložce posílání obrázků dále lze odstranit naposledy poslaný obrázek nebo vložit místo aktuálního obrázku symbolický "Obrázek není k dispozici".

Takto vypadá zobrazení prezentace se symbolickým obrázkem


7. Posláním obrázku celý proces odeslání hlášení počasí končí.
Nyní je možno znovu tlačítkem Poslat hlášení znovu >> poslání zopakovat (zase od kroku 1).


8. V prostředí tohoto webového rozhraní je možno sledovat statistiky zasílaných informací po jednotlivých sezónách:
9. V záložce nastavení lze změnit některé nastavení možností odesílání počasí, vkládání komentářů u prezentace na InfoCesko.cz a Beskydy.cz. Případnělze nastavit přeposílání poslané informace o počasí na specifikované e-mailové adresy.

Copyright (C) 2002-2023 its Beskydy, s.r.o., www.itsnet.cz, inPhotoWeb 1.5.4